Nidasit Saçkıran Hakkında

ALOPECİA ARETA ( saçkıran ) HAKKINDA:

Saçkıran Alopecia Areata, toplum tarafından bilinen adıyla SAÇ KIRAN; saçlı deride, kaş, kirpik ve vücudun tüyle kaplı bölgelerinde kıl kaybı yapan bir hastalıktır ve saç kıran tedavisi mümkündür.

Alopecia Areata (Saçkıran), en sık saçlı deride görülür. Saçlı deride yama veya bozuk para şeklinde saçsız kalmış alanlar görülür. Bu saçsız alanlar bir tane veya çok sayıda olabilir. Bölgesel olarak oluşması nedeni ile, Alopecia Areata yani Bölgesel Saç Dökülmesi olarak adlandırılır.

Alopecia Areata (Saçkıran) hastalığında, nadiren tüm saçlı deride kıl kaybı olabilir. Bu durum Alopecia Totalis olarak adlandırılır. Bazen de hastalık tüm vücuttaki tüylerin dökülmesi şeklinde görülebilir. Hastalığın bu seyri, Alopecia Universalis olarak adlandırılır.

Saç kıran hastalığı en sık çocuk ve genç erişkinlerde görülür. Hastaların %60’ı 20 yaş altındadır. Saç kıran hastalığında %10-30 oranında aile öyküsü bulunabilir.

Alopecia Areata (Saçkıran) Neden Oluşur?

Alopecia Areata(Saçkıran) Otoimmün bir hastalıktır. (Otoimmün: kişinin kendi savunma hücrelerinin vücudundaki hücreleri yabancı görüp saldırması) Burada, savunma hücrelerinin kişinin kendi kıl köklerine saldırmasi ile Alopecia Areata (Saçkıran) gelişir. Alopecia Areata (Saçkıran) hastalığının nedenleri bilinmemektedir. Ancak stresin saçkıranda önemli rol oynadığı düşünülmektedir.

Alopecia Areata (Saçkıran) Bulaşıcı mıdır?
Alopesi Areata bulaşıcı değildir.

nidasit-logo-siyah

Alopecia Areata (Saçkıran) Tedavi Edilebilir mi?

Alopecia Areata (Saçkıran), tedavi edilebilir.
Günümüzde bu hastalığın tedavisi için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları, lokal ve sistemik kortikosteroid kullanımı, topikal alfa blokerleri uygulaması, PUVA yöntemi, Antralin, difenferon gibi tedaviler uygulanmaktadır. Ancak, bu uygulamalar kısmen sonuç verse de hiç biri kesin bir çözüm üretememektedir. Hatta bazı tedavilerin uygulanması faydadan çok zarar verebilir.

Nidasit  Nasıl Etki Eder

NİDASİT, üç aşamalı etkisi sayesinde tedaviye yardımcı olur.
1. AŞAMA:Bağışıklık sisteminin saldırısını ortadan kaldırarak saç hücrelerinin çalışmasına ortam sağlar.

2. AŞAMA:Saç üretiminde sorumlu hücrelerin çalışmasını tetikler.

3. AŞAMA:İçeriğinde yer alan aktifler sayesinde saç köklerini besler, kan dolaşımını hızlandırır.
Bu sayede immün sistem tarafından durdurulmuş olan saç üretimi yeniden başlar ve normale göre çok daha hızlı ve yoğun olarak boş olan bölgenin normal saçlı hale gelmesine yardımcı olur. Bu süreç baş derisi için 30-35 gün, sakal bölgesi için 40-45 günde tamamlanır.

nidasit-logo-siyah

Alopecia Areata (Saçkıran) Tedavisinde NİDASİT

NİDASİT, 6 yılı aşkın süredir Alopecia Areata (Saçkıran) tedavisinde yardımcı olmayı hedefleyen ve %90’ın üzerinde hasta memnuniyetine sahip özel bir formülasyondur. NİDASİT kullanan hastaların %92 sinde sorunlu bölgelerde yeni saç çıkışı gözlenmiştir. Devam eden süreçte de yamaların tamamen dolduğu gözlenmiştir.

Nidasit Saçkıran İlacı

Alopecia Areata (Saçkıran) LOSYONU

İçindekiler/Ingredients: Salisilik Asit, Sarımsak Extrakt, Nidasit Extrat, Ether, Alcohol.

Nidasit Losyon Kullanımı:
Her akşam yatmadan 1-2 saat önce bir pamuk yardımıyla saçkıran bulunan bölgeye masaj yapar gibi sağa sola, yukarı aşşağı olarak uygulanacaktır.

Not: Losyonu 5 gün kullanıp 2 gün ara vererek kullanılacaktır.

Nidasit Saçkıran İlacı

Yan etkileri:
Bilindik yan etkisi bulunmamaktadır. Losyon kullanıldıktan sonra ince bir kabuk oluşturacaktır. Bu bölgeye kesinlikle müdahale etmeyiniz, kendi kendine iyileşicektir.

Uyarılar:
•Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
•Güneşe ve sıcağa maruz bırakmayınız. Serin yerde muhafaza ediniz.
•Ürünün kapağını açık bırakmayınız ve direkt gözle temas ettirmeyiniz.
•Sadece saç derisine sürülüp dışarıdan pamuk ile masaj yaparak uygulanır.
•HARİCEN UYGULANIR. İÇİLMEZ!

Nidasit Saçkıran İlacı

•Saçınızı her gün sabah yıkayın.
•Sakal ve kaşlarınızda dökülme varsa bu bölgelere de uygulayabilirsiniz.
•Gözle ve kirpikle hiç bir şekilde temas etmemelidir.
•Sağlıklı saçlarınıza tekrar kavuşmanız dileği ile…

NİDASİT, SAÇKIRAN PROBLEMİNDE DESTEKLEYİCİ BİR ÜRÜNDÜR.
İLAÇ DEĞİLDİR.

Nidasit saçkıran Losyonu Kullanım Şekli

Öncelikle Nidasit saç kıran losyonunu kullanmadan önce saçların ve saç derisinin temiz olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Bu nedenle ilaç akşamları yatmadan önce kullanılır ve sabah bol su ile yıkanır.

  • Temiz bir pamuğa Nidasit losyon terkip edilerek dökülen bölgeye pamuk yardımıyla masaj yapılır ve tüm bölgede losyon iyice entegre olacak şekilde yedirilir. Sabah saçlar veya sakallar mutlaka yıkanmalıdır.
  • Losyonun uygulandığı bölgede ince bir kabuk oluşur. Bu kabuk asla kaldırılmamalı ve zedelenmemelidir. Bu tabaka iyileşmeye bağlı olarak kendiliğinden kaybolur.

Önemli Not: losyon her 5 günde bir 2 gün ara verilmek suretiyle kullanılmalıdır. Ayrıca losyon asla Gözler ve Kirpiklerle temas ettirilmemelidir. Konum İçin ve Bilgi almak İçin Bizim İle İletişime Geçiniz
Ürün Satışı İçin ihtiyaclarburada.com Adresinide Kullanabilirsiniz.